31 Ağustos 2010 Salı

Balıkesir Lezzet Turu 1: Kemalpaşa Çorbacısı


Türkiye'nin heryerinde çorba içtim ama Balıkesir'deki kadar lezzetli çorbaları hiçbir yerde içmedim. Bunlardan birisi de leziz etli çorbalar yapan ehli keyf Kemalpaşa Çorbacısı.


Dükkan sabaha karşı 5'te açılır 9 olmadan da kapanır. Bu maksimum 4 saatlik süre zarfında çorbacımız aynı çorbanın iki farklı türünü satar (yumurtalı ve yumurtasız). Benim tavsiyem yumurtalı yani terbiyeli olanıdır. Biraz ağırdır ama 1 porsiyon sizi doyurmaya yetmez, çorbanın yanına ayrıca közlenmiş biber verilir. Biberleri masada duran sirkelere batırarak yemek adettendir.Mekan son derece basit ve gösterişsizdir. Duvarda asılı duran radyo devamlı trt radyodan parçaları kısık sesle çalar. Ayrıca kışın ortada fındık sobası yanar ki mekana ayrı bir hava verir.

5 yorum :

 1. ayy çok güzeldi bu adamın çorbaları. hala tadı damağımda. rahmetli babacım bi kaç kez götürmüştü beni buraya. pek bilinmeyen bir mekan ama adam işini hakikaten iyi yapıyor. böyle bilinmeyen bi yeri tanıtman çok hoş. sanırım sen de babam gibi bir gurmesin.

  YanıtlaSil
 2. evet.ama bu çorbacının bilinmemesi çok enteresan, bunun yarısı lezzetinde çorbaların istanbulda fahiş fiyatlarda satıldığını görünce, insan fıttırıyor.:)

  YanıtlaSil
 3. Toplu taşımanın arka tarafındaki Mega Yıldız lokantasının bi' alt sokağında, Hidayet Usta'nın yeri vardır.

  "Dünyanın en iyi çorbası" orada yapılır. Ölmeden denemek gerek.

  YanıtlaSil
 4. Hidayet Usta da iyidir ama benim favorim halin oradaki Kanaat Lokantası'nın etli çorbasıdır.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Balıkesirde dilediğin lokantada etli çorba içebilirsin.insanı utandırmaz...

   Sil