27 Eylül 2010 Pazartesi

Abici

Küçükken İtalyan bisikleti değince aklımıza tabii ki Bianchi gelirdi. "Dünyanın en iyi bisikleti" diyorlardı mahallenin abileri. Tabii o zaman "dağ bisikleti" moda olduğu için (Aslında çocuklar arasında hala moda) tırtıklı, kalın lastikli Bianchi'lerden aldırdım babama.


Ama mahallede çok popüler olan bisiklet yarışlarında hiç iyi performans göstermiyordu dağ bisikletim. İncecik  lastikli (Kız bisikleti derdik ince tekerleklilere) Beldesan, Bisan marka yerli bisikletler tur bindiriyordu "Bianchi"me. Daha sonra öğrendim "şehir bisikleti" (Dağ bisikletinin yanında ne şımarık isim) diyorlardı ismine. Çamurluğu (Küçükken çamurluklu bisiklet pek havalı gözükmezdi), aynası, zili bilimum aparatı vardı bu bisikletlerin.

Granturismo donna modeli
Yıllar sonra istanbul Bilstore mağazalarında "Abici" marka şehir bisikleti gördüm. Abici, pek çok stil sahibi dünya malı gibi İtalyan menşeli bir marka. İtalyan tasarımcılar geçmiş ve geleceğin mükemmel kombinasyonunu bu bisikletlerde yansıtmayı başarmış. Retro bir stil ile ileri teknolojiyi birleştirerek bisikletlere bir ayrıcalık kazandırmış. Abici bisikletler sayılı miktarda üretiliyor ama özel isteğe bağlı olarak Bilstore'dan sipariş verebiliyorsunuz.


                                                    

3 yorum :

  1. selamlar..
    genel olarak fiyatları ne civarda bilgi verebilir misiniz? eşime bisiklet almayı düşünüyoruz fakat dağ bisikleti değil istediğimiz..
    teşekkürler

    YanıtlaSil
  2. abiciler çok pahalı1500 eurodan başlıyor.fakat karaköyden istiklale çıkan yolda(Yüksek kaldırım caddesi)çok daha ucuza iyi kalitede toplama bisiklet yapan yerler var.

    YanıtlaSil