30 Eylül 2010 Perşembe

Michael Douglas

Tekrar "Açgözlülük iyidir" diyor Gordon Gekko. Ama bu sefer "Is greed good" adlı kitabını satmak için. Oliver Stone devam filmlerine hiçbir zaman prim vermedi, ama söz konusu film "Wall Street" olunca 2008 krizinden sonra kafasında Gordon Gekko karakterini hapisten çıkarıp, 80'lerden çok daha vahşi bir piyasaya (hatta ekonomik krizin tam ortasına) sürme fikri oluştu.

ilk filmden bir kare

"Dünya üzerinde zengini oynayan en iyi aktör" Michael Douglas, bu karakteri ile birçok filme referans oldu (Amerikan Sapığı, 25. Saat...) hatta Güney Doğu Asya'da bulunan Gecko türü kertenkeleye ait bir alt türe "gordongekkoi" adı bile verildi. Popüler kültür ikonu hale gelen karakter, Amerika'da ve dünyada yuppielerin tanrısı haline geldi. Film broker toplantılarında motivasyon aracı olarak defalarca şirketler tarafından gösterildi.


"Dünya üzerinde takım elbisenin en çok yakıştığı aktör" Michael Douglas'a birkaç ay önce "ileri derecede gırtlak kanseri" teşhisi kondu. 65 yaşındaki aktör halen radyoterapi ve kemoterapi tedavisi görüyor. Tedaviler olumlu sonuçlanana kadar sinemaya ara verdiğini açıklayan aktörün bu "son büyük performasını" izlemek için sinemaya gitmeye değer.

yeni filmin setinden

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder