18 Eylül 2010 Cumartesi

Oradaydım! Ama Yanlış Zamanda

Evet oradaydım. Türkiye-Sırbistan maçına 2 saat kala Sinan Erdem Spor Salonu'ndayım.

Her şey ne güzel başlamıştı
Her şey biletixte 5.lik maçının 12 tl'den satıldığını görmemle başladı. Dostum Ülke ile (Çukurcuma Times'ın eş başkanı) netten alışverişimi yaparken, biletixin işlem ve hizmet bedeli (işlem bedelinden farkı nedir bilemiyorum) saçmalıklarıyla fiyat kişi başı 21 tl'ye çıktı. Buna rağmen moralimizi bozmadık. Çeyrek finalde Arjantin ve İspanya'nın yenilmesi, iki takımı da görmemizi sağlayacaktı (bundan iyisi Şam'da kayısı).


Fakat ne olsa beğenirsiniz, maçın olacağı günün sabahında aldığımız biletin 7.lik 8.lik maçı olduğu (yenilenin yenilenin yenilenini belirleme maçı) öğrendik. Haberin şokuyla aceleyle evden çıkarken, kendi anahtarım yerine evde anahtarını unutan arkadaşımın anahtarını alayazdım. Ama moraller yerindeydi çünkü 5.lik maçından 2 saat sonra yarı final (Amerika-Litvanya ve Türkiye-Sırbistan) maçları oynanacaktı (bizi dışarı çıkarmazlarsa beleşe bu maçları izleyebilirdik). Bu yüzden kuzenlerimizi de yanızımıza alıp Türk bayraklarıyla (n'olur n'olmaz) yollara koyulduk.

Bloggerlar maçta
Maça girmeden kuzenim, gittiğimiz maçın 5.lik maçı değil 7.lik maçı olduğunu (Slovenya-Rusya), yanlış bilet aldığımızı söyledi. Şookk. Evet gideceğimiz maç 7. lik maçıydı. Yanlış bileti alan ve başkalarına da aldıran bendim. Üstelik akşama Fener'in futbol maçı vardı. Bu sayede o maçı da kaçıracaktık. Neyse yarı final maçlarında bizi salondan çıkarmazlarsa kötü giden talihimize dur diyebilirdik. Salona girdik ve turnuvanın en önemsiz maçını yarım yamalak izledik.

Turnuvanın en kötü maçı
Maç bitiminde güvenlik, salonun boşaltılmasını istedi. Biz de derhal tuvaletlere saklanıp kapıyı kilitledik. Planımıza göre 2 saat tuvalete saklanacaktık ve Amerika maçına az bir süre kala çıkacaktık (şark kurnazlığı). Tabi bu plan daha önce başkaları tarafından denenmiş olduğundan güvenliğin ilk baktığı yer tuvaletler oldu. Bizi tuvalettten ve salondan kısa sürede çıkardılar (yaptığımız rezillikle kaldık). Maçı da NTV'den izledik. Son saniye aksiyonlarıyla maçı kazanmamız kederimize keder kattı.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder