24 Eylül 2010 Cuma

Quirk Yayınevi

Amerikan bağımsız yayınevi olan Quirk, daha çok "Quirk Classics" serisi adı altında yayınladığı kitaplarla ününü duyurdu. Bu kitaplar, bildiğimiz klasiklerin (bilhassa Lev Tolstoy ve Jane Austen) içine steam-punk, zombi, robot gibi "saçmalıkların" eklenip deforme edilmiş hali.

,

Serinin ilk kitabı olan "Pride and Prejudice and Zombies", zombi istilası altındaki alternatif dünyada (İngiltere'de) geçiyor. Aslında zombi ayrıntısı dışında aslına uygun bir uyarlama. Kitabın çok tutmasından sonra devamı olan Pride and Prejudice and Zombies: Dawn of the Dreadfuls ve yine bir Jane Austen uyarlaması olan Sense and Sensebility and Sea Monsters piyasaya çıktı.


Yayınevi hızını alamamış olacak ki "Android Karenina" bu yılın başında piyasaya sürüldü (hatta başka yayınevleri de Mansfield Park and Mummies gibi benzer kitaplar çıkardılar). Ayrıca Lionsgate firması 2011 yılında Pride and Prejudice and.. filmini sinemaya uyarlayacaklarını, filmi David O. Russell'ın (Three Kings) yöneteceğini, başrollerde ise Nathalie Portman'ın oynayacağını belirtti. Kitapların Türkçe'ye çevirilmesini dört gözle bekliyoruz.

sırada ne var "Crime and Punisment and Predators" mu?

1 yorum :