11 Kasım 2010 Perşembe

Addresistanbul


Çağlayan-Mecidiyeköy arası cehennemvari, yokuşlu, çift şeritli, yaya geçitsiz, viyadüklü yolları güç bela geçtikten sonra varıyorsunuz Adresistanbul'a. Vardınız ama değiyor mu bunca çektiğinize derseniz cevabım basit. Değmiyor. "Bunu yedim, şunu içtim" tarzı bloglarda bu aralar çok methini duyuyordum bu "iç dekorasyon-tasarım odaklı alışveriş merkezi"nin. Geçen haftasonu Mecidiyeköy cehenneminden çarçabuk kurtulmak için aklıma geliverdi bu methiyeler (gelmez olaydı).


Ama beterin beteri varmış. Mecidiyeköy'den kurtulalım derken zorlu bir yolculuktan sonra, son derece sıradan "iç dekorasyon odaklı" alışveriş merkezinde buluverdik kendimizi. Çoğu mağaza, her yerde karşınıza çıkan "Kervan Mobilyaları tarzı" şatafatlı, çeşmeli-heykelli, geyikli-ceylanlı aksesuarların satıldığı dükkanlardan, geri kalanlar ise İkea çakması (fakat İkea'dan 5 kat pahalı) steril mobilyaların satıldığı dükkanlardan oluşuyor.


AVM'de kayda değer birkaç şey var tabiki. Birincisi, tuvaletleri alışveriş merkezlerine göre gayet şık ve sıcak. İkincisi ise, yeni jenerasyon tasarımcılarımızdan "Halit Berker"in kayda değer mobilya-aksesuar mağazası.

mağazadan Halit Berker tasarımı
Bilhassa oturma gruplarının tasarımını çok beğendik. Üstelik son derece kullanışlı ve diğerlerine nazaran gayet ucuz (en azından diğerleri gibi fiyatlarını euro üzerinden belirlemiyor). Sıradışı retro ve modern kırması ürünlerinin hepsi kişiye özel, ayrıca tasarımlara müşteriler kendi görüşlerini belirtip müdahele edebiliyor.

Berker design
Mağazadaki ürünlerine doyamadığımız için eve gelir gelmez internet sitesinden diğer mobilyalarına da bir göz attık. Vasatın altında tek bir ürün bile yok tavsiye ederiz.Bir diğer kayda değer ürünü ise endüstriyel tasarımlarıyla ünlü Galeri Haaz'da bulduk. Dekorasyon amaçlı geyik başlarına bloğumuzda daha önce değinmiştik. Fakat bu seferki daha post-modern bir bakışla tasarlanmış. Klasik geyik kafalarının yapısını (kullandığı ahşapın da yardımıyla) bozmuş. Korkumuzdan fiyatını soramadık. Bu arada AVM'nin en üst katında da devasa Paşabahçe konsept mağazası bulunuyor. Fakat fotoğraf çekmemize izin vermediklerinden kendileri hakkında herhangi bir yorum yapma gereği duymadık.

3 yorum :

  1. bir kere gittim -ezilme tehlikesi atlatarak:))- aşırı pahalı bir yer olduğunu düşünüyorum. sonuçta paşabahçe'den kedili bir sürahi alıp çıktım, paşabahçe de bildiğin paşabahçe güzeldi. resim çekmnize izin vermemeleri işgüzarlık olmuş, ne güzel gönüllü tanıtım yapıyorsunuz . işte küçük düşünmek ne yaparsın.

    YanıtlaSil
  2. babanı arıyorum.bu müsrifliğe son vermenin zamanı geldi.

    YanıtlaSil