17 Aralık 2010 Cuma

Sasa Sunar: Ölüm Yıldızı Kantininde Eddie


İlk olarak bir Rus sitesinde rastladığım ve herhangi bir açıklama bulunmayan bu videoyu bir Star Wars ve LEGO fanı olarak tabi ki çok beğenmiştim. Daha sonra bu videoyu çoğu Star Wars hayranının bildiğini ve benim bunu çok geç keşfettiğimi düşünerek, hafızamın Star Wars bölümüne (bu bölüm beynimde oldukça büyük bir yer kaplıyor?!) kaydettim. Yakın zamanda BBC E'de İngiliz komedyen Eddie Izzard'ın bir şovunu izlerken bu sesi bir yerden tanıdığımı hatırladım ve araştırmamı yaptım. Okan'a (tam bir Star Wars fanı), "hani LEGOlu Darth Vader videosu vardı ya, o Eddie Izzard'ın şovlarından birinin üzerine yapılmış bir animasyonmuş" dediğimde bana, "hangi video o ya?" deyip "ne Eddie'si, ne LEGOsu" diyen gözlerle bakınca, bu videoyu görmemiş ya da geç keşfetmiş Star Wars (ve benim gibi LEGO) fanları için yayınlamaya karar verdim. Yine Eddie'nin şovu üzerine yapılmış ve sizin için tavsiye edebileceğim üç "stop-motion LEGO canlandırması"na numaraları (1, 2, 3) tıklayarak ulaşabilirsiniz. Videoların sahibi genç Kevin'e teşekkürler.


Konulardan biri LEGO animasyonu olunca, bu yaz dünya kupası boyunca izlerken oldukça eğlendiğimiz, "brick-by-brick fussball" serisinden Almanya-İngiltere maçını da yazıya ekledim.

Sasa'nın görüşleri:
LEGOyla, bir çok konu üzerine yapılmış binlerce animasyon var. Ama bunların birçoğu Star Wars'la ilgili. Sanırım animasyona meraklı Star Wars ve LEGO fanlarının kesişim kümesi (animasyon kısmı hariç ben de bu kümedeyim) oldukça büyük. Star Wars-LEGO birlikteliğiyle yapılmış vasat animasyon da çok. Bence en akıllıcası ve eğlenceliği bu olmuş; iyi bir komedyenin şovundan bir alıntı ve bu komedyeni tanıyan LEGOsu olan bir çocuk.

4local natives - airplanes

9 yorum :

 1. cake or death skeçine hala gülüyorum.ayrıca bu adamı valkyrie filminde general erich fellgiebel rolünde izlemiştim.şahaneydi

  YanıtlaSil
 2. cake or death harika.
  this is a f..kin' star, i run it!!

  YanıtlaSil
 3. lego star wars pc oyunlarını da çok seviyorum ben:)

  YanıtlaSil
 4. sasa chris haydensen ne durumda? star wars'tan sonra bunalıma girmiş diye duydum.

  YanıtlaSil
 5. sevgili arkadaşım ülke, onun doğrusu hayden christensen :=) ucuzcu lucas ın işleri. star wars tan başka tutunacak dalı yok gariban hayden in. star wars içinde yedirdi bize hayden i paragöz lucas.

  YanıtlaSil
 6. haydenin son durumunu görmek isteyenler bu fragmanı seyretsin.feci şekilde yaşlanmasının dışında film de pek adi.akıbetı luke dan farklı olmayacağa benziyor
  http://www.imdb.com/video/imdb/vi3918829593/

  YanıtlaSil
 7. star wars ın laneti!! ford hariç bir baltaya sap olabilen yok. carrie, the 'burbs de oynadı başka bir şeyi yok. mark zaten klasik üçlemeyi bile beceremiyordu. hayden de anca jumper da oynar.

  YanıtlaSil
 8. Ama o lanet figuranlar icin gecerli degil. star wars'ta yan rollerde oynayanlar kariyer yaptı sonradan. Padme'nin "decoy"u, hatta "decoyunun decoy"u bile meşhur oldu...

  YanıtlaSil
 9. ya, pek de başarılı büzgün dudak kiera :=)

  YanıtlaSil