16 Mayıs 2011 Pazartesi

Beyoğlu'ndan Afişler


Birinci afişimiz retro bir fasıl reklamı. Klasik Türk musiki icracısı Münip Utandı’nın katkılarıyla oluşturulan fasıl topluluğu, uzak ve yakın müzik tarihimizin en sevilen eserlerini seslendirmek üzere Neogazino sahnesinde olacak. Neogazino’nun tabi ki bir de assolisti var; opera kökenli ses sanatçımız Efruze, 70’li yılların Türk filmlerinden de tanıdığımız popüler ve çok sevilen Türk sanat müziği şarkılarıyla izleyicileri coşturacak. Türk Sanat musikisi pek de ilgimi çekmese de eski Türk filmlerini anımsatan yanyana yapıştırılmış bir düzine assolist posteri için bile bloğa konmaya değer.


İkinci afişimiz bu aralar yoğun şekilde görülen film festivaline ait. ART BY CHANCE Ultra Kısa Film Festivali her Mayıs ayında 20+ ülke 200+ şehirde büyük bir şehirli kitleyle buluşuyor. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirecek festival, uluslararası yaratıcıların değişim temalı 30 saniyelik filmlerini bekliyor. ART BY CHANCE eğitim ve reklam filmleri dışında her tür kurgu, animasyon ve video art örneğine açık.


Havaalanları, metro istasyonları, alışveriş merkezleri, kampüsler ve meydanlardaki halka açık 20.000+ ekranda seyirciyle buluşan festival, yılın geri kalan aylarında seçki olarak film festivalleri ve yaz festivallerinde de gösteriliyor. Her anlamda en geniş kitleyle buluşma şansı veren etkinliğe online olarak katılmak da mümkün. Festivalle aynı anda ABD, Almanya, Belçika, Dominik Cumhuriyeti, El Salvador, Endonezya, Fransa, Guatemala, Güney Afrika, Hindistan, Hollanda, İngiltere, İtalya, Kanada, Katar, Kolombiya, Malezya, Panama, Polonya, Portekiz, Romanya ve Türkiye'de karşılaşılabilir. (basın bülteninden)


Vee Amy Winehouse ilk defa Türkiye'de....


Trip-Hop'un usta ismi Hooverphonic 5 yıl aradan sonra tekrar Türkiye'de. Dünyaca ünlü Belçikalı topluluk Hooverphonic, 17 Mayıs salı ve 18 Mayıs çarşamba akşamları, iki gece üst üste saat 22.00’de Salon seyircisiyle buluşuyor. Hooverphonic, son albümleri The Night Before turnesi kapsamında, iki gece üst üste hayranlarıyla buluşacak.


The Magician 21 Mayıs'ta Dogzstar'da..


Son afişimiz ise Dogma 95 akımının tiyatro uyarlaması. Pek sevdiğimiz yönetmen T.Vintenberg'in şahane filminin eli yüzü düzgün uyarlamasını Dot sahnesinde izleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder