25 Ekim 2011 Salı

Beyoğlu'ndan Haberler

Orijinaline gidemesek de "tribute" grubunun gelmesi bile yüreklerimize su serpti. 1 Kasım gecesi Babylon'dayız.Chivas Regal, geçtiğimiz Nisan ayında gerçekleştirilen Peter Cincotti konserinin ardından, bu sezon Salon’da Chivas Jazz Knights adında bir seriye imza atmaya hazırlanıyor. 25-26 Eylül tarihlerinde Medeski Martin&Wood konseriyle başlayacak serinin ilk gecesi, aynı zamanda Salon’un yeni sezonunun açılış etkinliği olacak.Yakın zamanda yayınlanacak olan "lomografi" yazımızdan önce Beyoğlu'nda lomografiyle alakalı bir dükkanın açılması keyfimizi getirdi. Şu an için ürün çeşitliliği çok olmasa da Avrupa'daki dükkanların ayarına kısa zamanda geleceğini düşünüyoruz. Analog fotoğraf severlere müjde! Analograf semtimizde.
Çukurcuma'nın son simit fırını kapandığından keyfimiz bir hayli kaçmıştı. Taksim Meydanı'na ya da Tophane'ye simit almaya gitmek gücümüze gidiyordu. Cihangir semtinin sosyetik fırınlarında ise gevrek simitlerin yerine pek sevmediğimiz yumuşak modelleri sunuluyor. İşte bu kötü günler geçmez bilmezken kapanan simit fırınının yerine Dadlı Maya adlı küçük bir işletme açıldı. Üstelik taş fırında sadece simit pişmiyor. Bunun dışında poğçalar, şahane kekler ve bilimum kahvaltılık atıştırmalıklar menüde mevcut. Küçük dükkanın iç dekorasyonu ise görülmeye değer.

4 yorum :

 1. datlı maya yı evimizin kapısına bırakılan "kolilerce" broşürden sonra hemen denedim tabi ki. karşıya geçerken yolda atıştırmalık kurabiyeler aldık. çok da aklımızda kalan bir tat olmadı. şimdi de simit ve poğaça yiyiyorum. onlar da aklımda çok kalacakmış gibi değil. beklentimi karşılamadığı için ben hayal kırıklığına uğradım. antipatik "dilli" internet siteleri de buna dahil. bu kadar "sempatiklikten(!)" daha iyisini beklerdim. ama en azından komşu fırın dan kat be kat be kat be kat daha iyi. komşu fırın ın gittikçe kötüleşmesi de ayrı bir yazı konusu bile olur.

  YanıtlaSil
 2. ayrıca analografın internet sitesinde de lomografi aparatlarını bulabilirsiniz
  http://analograf.com/

  YanıtlaSil
 3. bir arkadaş sabahın kör vaktinde tophane'deki simit fırınından datlı maya'ya bir araba simit taşındığını görmüş. yuh dedim ama herkes her şeyi yapabilir bu zamanda, değil mi?

  YanıtlaSil
 4. :=). şu datlı maya da bir antipatiklik bir yapaylık var ama... yeni açıldı düzen tam oturmadı diyelim şimdilik. ben bir şans daha vereceğim. yanıbaşımda taş fırın varken, simit almaya "aşağılara" gitmek istemiyorum.

  YanıtlaSil