4 Aralık 2011 Pazar

Emir Kipleri

Brezilya Milli Takımı'nın eski oyuncularından Socrates, 57 yaşında hayatını kaybetti. Brezilya basınındaki haberlerde, önceki gün bağırsak enfeksiyonu geçirerek yoğun bakıma alınan Socrates'in Sao Paulo'daki Albert Einstein Hastanesi'nde öldüğü belirtildi. Hastaneden dün yapılan açıklamada, ''Socrates'in durumu ağır. Solunum cihazına bağlı ve diyaliz tedavisi görüyor'' denilmişti. Tıp doktorası bulunan ve bu nedenle ''doktor'' lakabıyla anılan Socrates, evli ve 6 çocuk babasıydı. Hastalanmadan önce liderlik ve insani ilişkiler üzerine seminerler veren Socrates, sosyo-kültürel projelere danışmanlık yapıyor, gazete ve dergilere makaleler yazıyordu (NTV). Blog yazarları olarak hayranı olduğumuz Socrates ile ilgili ayrıntılı bir yazımız yakın zamanda gelecektir.


Oku: Say Yayınları'nın fotoğraf kitapları bambaşka. Diğer çoğu yeni başlayanlar için fotoğraf kitaplarının aksine giriş bölümünü kısa tutarak ("Fotoğraf nedir?" gibi saçmalıkları) sadede çabuk girmekte. İşin en güzel tarafı çekilen her fotoğrafın özelliğinin hemen altında yazılı olması.Keşfet: Bu aralar Çukurcuma semtimiz wheatpaste istilasına uğramış durumda. Sokakların dört bir yanında ayrıntılı çalışmalara rastlamak mümkün. Mahallenin çocuklarının elinden kurtulanları kaçırmamak için bu kısa ömürlü sanat eserleri tez zamanda gelip keşfedilmeli. Bizden söylemesi.Dinle: Bu sıralar Babylon'da tribute konserleri enflasyonu var. Geçen ay AC/DC konserinden çok memnun ayrılmıştık. Queen'i malesef kaçırdık. Fakat sırada Pearl Jam, Led Zeppelin ve The Smiths var.İzle: Biz buradan farkedemesek de (Bunun en büyük sorumlusu İstanbul Modern'in içine fazlasıyla kapanık olan sinema departmanı olsa gerek) Helsinki'den (Veya kimi zamanlar St. Petersburg'tan) bildiren yazarımız Ülke'nin dürtmesiyle haberimizin olduğu bu Aki Kaurismaki seçkisi kaçırılmaz. Ayrıca bunun dışında Aralık ayının hafif siklet festivallerinden Hangi İnsan Hakları Film Festivali ve Randevu İstanbul 'u da merakla bekliyoruz. Özellikle Randevu İstanbul'un programı çok sağlam.İç: Ve sonunda. Royal Club markası ile ginger ale raflarda. Amerikan filmlerinde sıklıkla gördüğümüz, yıllar yılı Dr. Pepper ve Root Beer ile beraber meraklarımızı tetikleyen bu muhteşem üçlünün ikinci halkasını da tatma fırsatına erişeceğiz (Dr Pepper tecrübemize buradan ulaşabilirsiniz). Sonuç Dr. Pepper gibi hayal kırıklığı değil tabi. Fakat Amerikalılar'ın iştahla silip süpürdüğü kadar da lezzetli değil. En azından birçok alkollü kokteylin ana malzemesi olmasından dolayı bile Türkiye'de bulunması sevindirici. Mesela ginger ale, ananas suyu ve romdan yapılan Rum Punch denemeye değer.


1 yorum :

  1. sokrates'in ölümüne gerçekten çok üzüldük. yakın zamanda sarria trajedisi ile ilgili ayrıntılı bir çalışmamız gelecektır.

    YanıtlaSil