28 Mart 2012 Çarşamba

Bisiklet Seven PiliçlerTarantino'nun en sevdiğim filmi olan Jackie Brown'un enfes sahnelerinden biridir silah seven piliçler (Chicks who love guns!) bölümü. Filmin baş kahramanı Ordell'in (Samuel L. Jackson) izlediği bu reklam filminin en komik tarafı ise her şeyin gerçek olması. Jackie Brown'daki gibi, Amerikalılar'ın erkeksi aletlerle uğraşan kadınlara bayıldığını bildiğimden, Google'da "girls on bike" veya "chicks on bike" gibi aramalar yaptığımda, motosikletin üzerinde öpücük yollayan çıplak hatunlar çıkabileceğini tahmin etmiştim.Herzaman sıradan yaşamın simgesi olmaya çalışan bisiklet de sonunda çark etti. Bisiklet son günlerde New Yorklu moda tutkunlarının yeni aksesuarı haline geldi. Öyle ki, kadınlar yüksek topuklu, mini etekli, evcil hayvanlı, çocuklu olmalarına aldırış etmeden bisiklete biniyorlar. Bu akımla ilgili “bicycle chic gains speedadlı yazıya linkimizden ulaşabilirsiniz. Aşağıda birkaç tane bisiklet seven fıstık derlemesi yaptık. Hem şöförün hem de bisikletin güzel olmasına dikkat ederek listemizi oluşturduk. Buyurun buradan yakınız.

İlk temamız şıklık;
Biraz da "celebrity";


Azıcık sanat;


E biraz da görsellik;


3 yorum :

 1. blogger a "sevgilerimi" iletiyorum. yeni arayüze geçmişler de pak becerememişler. yazıyı düzenlemek tam bir ölüm. kelimeler birbirinin içine giriyor, boşluklar kayboluyor. işin kötüsü düzelttikten sonra bir daha düzenlemek isterseniz, en başa dönebiliyorsunuz. yani sadet; yazım ve biçim hataları için bir süre kusurumuza bakmayın.

  YanıtlaSil
 2. yine blogger sağolsun. baştaki video uçmuş gitmiş. yazının en komik unsuru umarım yerinde durur. blogger alıp götürmez yine.

  YanıtlaSil
 3. Ne zaman bisikletli bir kız görsem, aklıma queen'in fat bottomed girls şarkısı ve albüm kapağı gelir.

  kaçıran ve yeniden bakmak isteyenler için; http://queenvinyls.files.wordpress.com/2008/05/image-epson-298.jpg

  YanıtlaSil