9 Nisan 2012 Pazartesi

Emir Kipleri

İç: Underberg. Bir Jagermeister kadar lezzetli değil. Ama Alman "schnapps"lerinin en büyük özelliği lezzeti değil. Ağır akşam yemeklerinden sonra mükemmel birer hazmettirici vazifesi görüyorlar. Yirmi adet mercimekli köfte ve bir litre kola içtikten sonra yerlerde kıvranan ben, Underberg marka Alman harikası sayesinde geceleri kabus görmekten kurtuldum. En başta dediğim gibi Jagermeister'in şahane aromasının biraz gerisinde kalsa da, şurup aromasını sevenler için elden düşürülmeyecek bir soğuk hava içkisi. Deneyiniz.


Git: Lomography. Daha önce Berlin'de karşılaştığımız Lomography adlı dükkanlar zinciri şimdi de İstanbul'da. Serdar-ı Ekrem Caddesi'nin girişinde açılan bu dükkanda balık gözü lenslerden, birçok egzantirik fotogram makinasına envaiçeşit fotoğraf aparatı bulabilmeniz mümkün.
Tıkla: Notonlyistanbul. İşte yeni bir İstanbul rehberi daha. Ama bu sefer bütün önerilerin yazısı yerine görüntüsü var. "Benim aklıma gelmişti!" dedirtecek kadar basit bir fikrin ürünü. Şu an çiçeği burnunda olduğu için fazla bir çeşitlilik yok. Gıcık elitist havasından sıyrılırsa ileride patlama yapabilir. "Video İstanbul Rehberi"nin kurucuları ise Gizem Elçi ve Deniz Gül. Buyurun buradan yakınız.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder