16 Haziran 2012 Cumartesi

Euro 2012 Günlüğü 5

Lviv'de güneşli ve sıcak bir günde Almanya'nın Danimarka ile yapacağı son grup maçını bekliyoruz. Yarınki maçta her zamanki gibi Almanya favori. Almanya-Danimarka maçı bu sene Bundesliga'da müthiş bir sezon geçirip Arsenal'e transfer olan Lucas Podolski'nin 100. milli maçı olacak. Şu ana kadar turnuvada bekleneni veremeyen Podolski'nin dirilişi olacak mı, bekleyip göreceğiz.

Gölgede öğlen birası
Portekizlilerin aksine Lviv'e kalabalık gruplar halinde gelen Danimarkalı taraftarların arasında Danimarka'nın galibiyetine inananlar olsa da, çoğunluk Almanya'yı yenmenin zorluğunu itiraf ediyor. Bu sabah kahvaltıyı Danimarkalı ve Alman ortaya karışık bir grupla yaptım. Herkes bu turnuvaya Türkiye'nin nasıl olup da katılamadığını sordu. Her zamanki gibi bu sorunun cevabı yok.

Buyur buradan yak! (yahoo.com'dan alınmıştır)
Polonya ve Rusya taraftalarının sevimsiz didişmelerinin aksine Lviv'de Almanlar ve Danimarkalılar masaları birleştirip birlikte kadeh kaldıracak kadar medeni. Az sayıdaki Portekizli taraftar ise şimdiden şehri terk etmeye başladı. Grubun diğer maçı Hollanda ve Portekiz arasında Kharkiv'de oynanacak.

Futbolun yaşı yok
Maç saatinde havanın gayet sıcak (30 C civarı) olması bekleniyor. Bu durumda Löw'ün V yakalı kazağını giymesi gene hayal (Söylemekten bıktık artık ama). Danimarka'nın hücumdaki kozlarından Rommedahl'ın devam eden sakatlığı nedeniyle oynama olasılığı düşük. Alman milli takımında ise Boateng sarı kart cezalısı. Maçın gidişatına göre Götze, Kroos ve Klose'nin şans bulması bekleniyor.

Heyecanlı bekleyiş

2 yorum :

  1. danimarka, (effenberg ve sammerin aynı anda oynadığı tek avrupa şampiyonası) euro 92 de almanyayı alaşağı etmeyi başarmış olsa bile benim için asla italya veya ispanya gibi nefret edilesi bir takım değildir. severim kerataları. bir de hummel marka formalarını bırakmasalardı daha iyi olacaktı.

    YanıtlaSil
  2. peki şimdi nolacak. yunanistana beş atıp yolumuza mı devam edeceğiz. allah muhafaza danimarka maçında bir sakatlık olmasın da.bu maçı da kazanırsak almanya maçlarında biletini ben alacağım. ne de olsa uğurlu geliyorsun

    YanıtlaSil