29 Nisan 2013 Pazartesi

Evde Yemek Yarışması: İtalyan Atıştırmalığı Bruschetta

Evde Yemek Yarışması'nın son yazısı Emine'den. Atıştırmalıklara bayılırız. Emine basit ama etkili bir İtalyan atıştırmalığı yapmış. Fotoğraflara David Bowie, Tesla gibi ünlüler eşlik ediyor. Emine'nin ellerine sağlık.


"Malzemelerimiz fotoğrafta görüldüğü üzeredir. Elbetteki farklı ekmek türü yahut farklı zeytinyağı markası tercih edilebilir.


Öncelikle ekmek dilimlerimizin üzerine koyacağımız harcı hazırlıyoruz. Domatesler yıkandıktan sonra küp şeklinde doğranacakTaze fesleğen ince ince kıyılacak, tuz ve isteğe bağlı olarak karabiber eklenecek.


Dilimlenmiş haldeki ekmek kızartılmak üzere fırına verilecek. Ben 250 derecede ısıtılmış fırında 10 dakikada kızarttım. Lakin herkesin kendi göz kararı matematiksel hesaptan elbetteki daha doğrudur. Sarımsakların kabuğu soyulup, henüz fırından çıkarılan kızartılmış ekmek dilimlerinin üzerine sürülecek.


Ve son olarak hazırlamış olduğumuz domates harcı ekmek dilimlerinin üzerine yerleştirilip zeytinyağı ile zenginleştirilerek, sunuma hazır hale getirilecek.Not: Çok kolay ve pek lezzetli bu tarifi uzun uzun anlatmadım . Yarışmanız o kadar keyifli ki katılmadan da duramadım. :))))))"

Son fotoğraf Emine'nin özel isteği. Notu da şöyle, "Bruschetta İtalyan yemeği olduğundan Marcello Mastroianni'ye ithaf ediyoruz. Hhhhhahhhhh!!!".

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder