13 Temmuz 2013 Cumartesi

Emir Kipleri

Git: U-20 Dünya Kupası ruhsuz bir şekilde başladı. İnternetten bilet almaya çalıştığımızda "tüm biletler tükendi" uyarısı verse de İspanya'nın en ala maçında bile epi topu 2500 seyirci vardı. Hatta maçlara talep o kadar düşüktü ki 25 tl'ye aldığımız biletler karaborsada 10 tl'ye satıldı. Üst düzey futbol organizasyonunda bile statları dolduramazken, iddialı bir olimpiyat kampanyası yürütmemiz trajik. Nete düşen son video ise tam bir skandal (buradan izleyebilirsiniz). Hükümet, yok etmeye çalıştığı kesimin yaşam tarzlarıyla ayakta duran çılgın bir klip çekmiş. Spor yapan taytlı kadın, boğazda içkisini yudumlayan beyaz yakalı ve mini eteğiyle metroda rahat tavırlar sergileyen yuppi. Her zamanki gibi Kürtler ve kara çarşaflılar halının altına süpürülmüş.


Tekrar U-20'ye dönmemiz gerekirse Bayern-Dortmund finali ile yüreğimize su serpen "Alman baharı", genç İspanyol yıldızları görünce çok uzun sürmeyeceği intibası uyandırdı. Yeni Xavi'ler, İniesta'lar ödümü koparmaya yetti arttı bile. Allahtan Uruguay çeyrek finalde çelmeyi taktı da çok daha genç yaşta kendilerine olan güveni bir nebze kaybettiler. Tek umudumuz bu zibidiler serpilmeden Almanlar'ın 2014'ü alması. Gezi olaylarının gölgesinde yoğun maç trafiğinin ardından bugün Ülke ile Fransa-Uruguay finaline gidiyoruz. Geleceğin Luganolar'ını görmek için bile kaçmaz.


İndir: Reşat Ekrem Koçu İstanbul Ansiklopedisi. Yıllar yılı şu ansiklopedinin peşindeydim. Evvelden sahaflarda ucuza bulabilirim umuduyla dükkan dükkan  gezindim. En insaflı sahaf cilt başına 150 tl fiyat biçince çareyi Kubbealtı Kitabevi'nde buldum. Burada fotokopilerine cilt başına 50 tl fiyat biçtiler. Yıllar sonra ise İstanbul Enstitüsü'nde tüm seriye denk geldim. Evime yakın olması sebebi ile okumaları burada sürdürdüm. Fakat elalemin kitaplığında okuma fikri mülkiyetçi zihnime tersti. Bir süre sonra ilgimi kaybettim. Şimdi ise bu linkte tüm seri pdf formatında. Akıllı telefonum sayesinde en sıkıcı toplantılarda bile tebessümümü koruyabiliyorum. Geçen hafta girdiğim "sürdürülebilir ekonomi" semineri çerez gibi geldi. İndiriniz.Ye: Yaşar Usta Cihangir'de. Uzun zamandır tanrıya  "Beyoğlu'na iyi bir dondurmacı" diye yalvarıyorduk (Keşke başka bir şey dileseymişim demiyorum. Bundan daha iyi ne olabilir ki?).  Yaşar Usta, Cihangir Migros'un hemen yanında. Şeftali, kavun ve kırmızı eriklilyi  külaha doldurup doğruca Cihangir Park'taki foruma. Beyoğlu gecelerinin yeni trendi bu!


9 yorum :

 1. istanbul ansiklopedisi'ni okuyunca fazlasıyla heyecanlandım ve linki bulamadım. heyecandan mı link mi yok :)

  YanıtlaSil
 2. link arada kaynamış gitmiş sanki ):

  YanıtlaSil
 3. evet yok. indirilebilirolmayanlardanmısınız;)

  YanıtlaSil
 4. Yazıyı telefondan post ettik. Düzenlerken bir problem olmuş olabilir. Hallederiz gün içinde

  YanıtlaSil
 5. dün gece rüyamda linki eklemediğim geldi aklıma. ama kalkmaya üşendim. olimpiyat videosonu da koymamışım bu arada onu da ekleyiverdim...

  YanıtlaSil
 6. Dun final maçındaydık.sıkıcı bir musabaka sonucu fransa kupayi aldı.gunun tek guzel olayı suat kiliç ın ıslıklanmasıydı..

  YanıtlaSil
 7. videoya inanamadım. diğerleri sporla ilgili bir şeyler yaparken biz yine laylaylomdayız gibi görünüyor.

  YanıtlaSil
 8. kesinlikle bu tanıtımla tokyo götürür.

  YanıtlaSil