19 Haziran 2014 Perşembe

Midilli Adası'nda Günübirlik ya da Haftalık Yelkenli Tekne Turları

Midilli’de tatil yapacaksınız ve Molyvos’u, Plomari’yi, Agiassos’u görmeyi planlıyorsunuz. İyi, güzel, yalnız bu kadar mı? Midilli’de sadece tekneyle gidebileceğiniz ve tadını alabileceğiniz o kadar çok yer var ki.Midilli tatilinizi biraz daha uzatın. Uzattığınıza değsin!   

Günlük geziler: 
Genellikle teknemiz sabahleyin Midilli limanından hareket eder ve bir kaç saat yol aldıktan sonra sakin bir koya varırız. Siz burada yüzerken, güneşlenirken ya da etrafı keşfederken, biz de size tamamiyle adanın ürünlerinden oluşan öğlen yemeğinizi hazırlarız. Günün geri kalanında da isteklerinize göre turumuzu şekillendirebiliriz. Eğer illa ki ‘dolunayı da görelim’ demiyorsanız, akşama doğru dönüş yolculuğuna başlarız. Gün boyu taze meyve, meyve suyu, çay ve kahve ikramımızdır. İhtiyacınız olan şeyler, mayonuz, havlunuz, güneş gözlükleriniz, güneş kreminiz ve şapkadan ibarettir.


Midilliden ya da Petra’dan hareketle günlük turlarımız:
1.      Myrsinia adaları: Kuzey rüzgarlarından korunmuştur. Suyu berrak ve sahilleri kumsaldır. Bir çok harika koyak vardır. Scuba dalış da yapılabilir. Yeni başlayanlar için ideal, deneyimli dalgıçlar için ise cennet gibidir.
Myrsinia adaları
2.     Yera Körfezi: Yera körfezi boyunca küçük balıkçı limanları, yerleşkeler, köyler, sulak alanlar manzaraları.3.      Tokmakia adaları: Karabatak, martı ve keçiden başka yaşayanı olmayan bu adalar Midilli’ye 14 km uzaklıktadır. Tertemiz sularıyla dalgıçlık ve şnorkel için çok uygundur.
Tokmakia adaları
3 yada 4 Günlük Yelkenli Tekne Gezisi:

 Tokmakia ve Myrsinia adalarını üs seçerek Lapsarna, Pochi, Nisiopi, Tsichliota, Chroussos, Apothika Kryfi Panagia’ya uğruyoruz. Yunuslarla yolculuk, ıssız sahillerde ateşin etrafında geceler ve leziz yemekler de cabası. 


5 Günlük Yelkenli Tekne Gezisi: 
5 günlük geziye bir de kaplıca ziyaretleri ekleniyor ve güzergahta Therma, Skala Polychnitos ve Sigri’de yer alıyor.

5 Günlük Midilli’nin Etrafı Gezisi: Genellikle Mytilene kasabasından yola çıkp, saatin tersi istikametine doğru gideceğimiz başlıca yerler Tokmakia adaları, Tsonia, Molyvos, Petra, Sigri, Tsichliota, Eressos, Chroussos, Apothika, Skala Polichnitos, Skala, Kallonis, Vatera, Kryfi Panagia, Plomari, Tarti, Myrsinia adaları, Tsilia, Yera Körfezi’nin girişi, Perama, Therma ve Skala Loutra olacaktır. Bunlardan başka bir çok harika ufak koy da sizi bekliyor.

Bunlardan başka 6,8 ve 10 günlük turlar da bulunmaktadır.Turlarınıza isteğinize göre herhangi başka bir aktiviteyi de ekleyebilirsiniz. Yapılabilecek diğer aktiviteler için buraya tıklayabilirsiniz. İletişim için: cemetink@gmail.com

Teknelerimiz Salona 38 ve Salona 42


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder